Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyberpunk 2020 - sesja
[Obrazek: 9788386758005.jpg]

Witam. Planuję stworzyć grupę 3-4 osobową do gry w CyberPunka2020. Rolę GM'a będę pełnić ja - El Bronco.
Myślę, że po prezentacji CP2077 większość orientuje się jak wygląda to mroczne uniwersum. Posiadam niewielkie doświadczenie jako GM. Posiadam oryginalny podręcznik który przestudiowałem oraz mam za sobą 2 przeprowadzone sesje w 5 osobowej drużynie. Ciężko jest się momentami zebrać w weekend aby grać dalej gdyż każdemu coś wypada.

Miałem wrażenie, że mimo wszystko ciepło przyjęto sposób w jaki rozgrywaliśmy sesje dlatego chciałbym utworzyć 2 grupe MAX 4 osób. Zdaję sobie sprawę, że znaczna większość nigdy nie grała w CP2020 albo i inne RPG dlatego osobiście pomogę przy stworzeniu postaci (wypełnieniu arkusza) oraz z każdym przeprowadzę scenariusz tutorialowy-solo w którym nauczę podstaw oraz wprowadzę w wasz pierwszy scenariusz.

Pierwszy scenariusz który opracowałem "Pamiętna noc" ("A Night to Remember") będzie podzielony na przynajmniej 3 akty. Planowany czas poszczególnych aktów to +/-3h (dużo zależy od działań graczy). Scenariusz będzie prowadzony na uproszczonych zasadach które będę wyjaśniał w trakcie tutorialów oraz przypominał w trakcie rozgrywki. Jeśli znajdę chwilę (i będę miał chęci) stworzę dodatkowo "ściągę" na której będą widoczne zasady.

Ważną kwestią jest to że staram się cały czas usprawniać mechaniki rozgrywki tak aby grało się przyjemniej. Sesje RPG często odbywają się jedynie poprzez narrację (GM tłumaczy gdzie gracze się znajdują i co widzą). Z pierwszą grupą korzystaliśmy ze strony https://roll20.net/ umożliwiającej rzuty kością d10, d6 oraz pozwalającej wykonywać proste szkice służące jako HUD(mini radar) co pomaga w nawigacji.

Mogłbym spędzić tak cały weekend pisząc o CP2020 dlatego zamieszczę link do wersji internetowej podręcznika (English) dla zainteresowanych: https://pl.scribd.com/document/7862818/CP2020-Rulebook

Osoby zainteresowane proszę o wpisy w tym temacie oraz napisanie do mnie na pw na TS (przeważnie siedzę na strefie survivalu). Jeśli zainteresowanie okaże się duże zastanowię się nad kolejnymi grupami.
Odpowiedz
Uwielbiam RPG-i i z miłą chęcią poznam jakiś nowy system Big Grin
Odpowiedz
Zawsze byłem ciekaw co i jak z chęcią spróbuję się~
Odpowiedz
Grupa II complete
Meph, Marcinello, Kanapka, Hoyer + Haverex
Odpowiedz
Jak nadal jest opcja to z chęcią bym spróbował i zobaczył co i jak
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości